Mahhatškalas toimus paras pommimürgel

 (4)
Mahhatškalas toimus paras pommimürgel
ITAR-TASS

Dagestani pealinnas Mahhatškalas on tõeline pommipalagan – ööpäeva jooksul toimus kaks plahvatust ning militsionäärid avastasid juba plahvatanutele lisaks kaks lõhkemata põrgumasinat.

Mahhatškalas, kus eile plahvatas kaks pommi ja tehti kahjutuks kolmas, avastati veel üks, arvult neljas lõhkekeha, teatab infoagentuur RIA Novosti.

Paki sisse peidetud põrgumasin avastati Akunini prospektilt umbes keskpäeval Moskva aja järgi. Sündmuskohal töötavad UFSBst pärit sapöörid ja pommieksperdid.

Eile õhtul kärgatas Mahhatškala keskuses kaks plahvatust, milles keegi vigastada ei saanud. Esialgsetel andmetel oli pommi paigaldanud kurjategijate eesmärgiks linnas patrullinud miilitsapatrull. Esimene plahvatus toimus patrullauto marsruudil, teine paari minuti pärast samas kohas lisapatrullide saabumise järel. Militsionääride hinnangul oli plahvatanud põrgumasinate võimuseks 3 kuni 5 kilogrammi trotüüli ekvivalendis.

Mitu tundi pärast plahvatusi avastati rajooni kontrollimise käigus veel üks lõhkekeha. See asus samas kohas, kus olid toimunud kaks eelmist plahvatust. Kahjutuks tehtud pommi võimsuseks oli kaks kilogrammi trotüüli.