Madagaskaril pedofiilias süüdistatuna lintšitud prantslane kinnitas viimase hetkeni süütust

 (19)
Madagaskaril pedofiilias süüdistatuna lintšitud prantslane kinnitas viimase hetkeni süütust
Foto: RIJASOLO, AFP

Prantsusmaa ajalehes Le Parisien avaldatud helisalvestuse üleskirjutusest selgub, kuidas prantslane Sébastien Judalet, kelle rahvahulk eelmisel neljapäeval Madagaskaril kohaliku poisi tapmises süüdistatuna lintšis, püüdis mõni hetk enne surma vihaseid inimesi oma süütuses veenda.

Pariisi lähedalt Montreuil'st pärit Judalet oli üks kahest eurooplasest, kelle kohalikud elanikud Madagaskari looderannikul Nosy Be puhkusesaarel lintšisid, vahendab France 24.

Pealtnägijate sõnul sadadest inimestest koosnenud rahvahulk süüdistas kolme meest kaheksa-aastase poisi mõrvamises.

Judalet ja teine eurooplane, Prantsuse-Itaalia päritolu Roberto Gianfala, peksti läbi ja pandi turistide hulgas populaarsel Ambatoloaka rannal põlema. Surnud poisi onu tapeti ja põletati hiljem samal päeval.

Veidi enne surma tehtud helisalvestusel, millest väljavõtteid avaldas Le Parisien, on kuulda, kuidas rahvahulk Judalet'd üle kuulab ja süüdistab teda pedofiilias.

Judalet püüab inimesi meeleheitlikult veenda, et on süütu.

„Ma olen vandenõu ohver,“ ütleb Judalet. „Mulle ei meeldi lapsed, absoluutselt mitte, ja mulle ei meeldi inimesed, kes lastega seksivad.“

Seotud lood:

Üks mees küsib: „Sulle ei meeldi lapsed?“ mille peale Judalet kogeldes vastab: „Ma armastan lapsi, jah, mul on väike tüdruk.“

Pisarsilmi pöördub Judalet veel viimase palvega rahvahulga poole: „Ma räägin tõtt, ainult tõtt.“

11-aastase tüdruku 38-aastane üksikisa Judalet töötas Pariisi ühistranspordifirmas RATP bussijuhina.

Passi järgi külastas ta Madagaskarit sageli ning kolleeg Manueli sõnul armastas seda maad.

„See on inimene, kes armastab lapsi. On võimatu, et ta neile viga teeks,“ ütles kolleeg.

Nosy Be on lisaks Madagaskari peamiseks turismimagnetiks olemisele tuntud ka seksiturismi keskusena. Umbes 40 000 elanikuga saarel elab umbes 700 prantslast.