Maailma riigid pandi järjestusse tundelisuse järgi

 (17)
Maailma riigid pandi järjestusse tundelisuse järgi
Delfi Pilt

Kus elavad maailmas kõige külmemad inimesed? Kus ollakse tundelised, naerdakse ja nutetakse? Neid asju uuriti USA küsitlusfirma 152 riiki hõlmanud küsitluses, millest kirjutas Bloomberg Businessweek.

Küsitluse järgi elavad kõige tundelisemad inimesed Filipiinidel. Tundelised ollakse ka El Salvadoris, Bahreinis, Omaanis ja Colombias. Lääneriikidest on eesotsas Kanada ja USA, vahendab Taloussanomat.

Kõige tundetumad või vähemalt kõige paremini oma tundeid peitvad inimesed elavad Singapuris. Järgnevad Gruusia, Leedu, Venemaa, Ukraina, Valgevene, Kasahstan, Kõrgõzstan, Nepal ja Madagaskar.

Eesti on üsna tundetute inimeste maana 32. kohal (kui Singapur on number 1). Läti on 23., Soome 108. ja Rootsi 93.

Küsitluses küsiti inimestelt, kas nad olid eelmisel päeval hästi välja puhanud, kas neid koheldi austavalt, kas nad naersid ja nutsid palju ning kas nad tundsid rõõmu, füüsilist valu, muret, kurbust, stressi või viha.

Küsitlust saab muidugi kritiseerida selle eest, et küsimused ei võta arvesse kultuurierinevusi erinevates maailma osades. Näiteks Ida-Euroopa ja endise Nõukogude Liidu riigid tundusid klassifitseeruvat tundetute hulka.