Lukašenka: Vitsebski oblasti kuberner paranes koroonaviirusest vikati abil

 (21)
Lukašenka: Vitsebski oblasti kuberner paranes koroonaviirusest vikati abil
Foto: Tatjana Zenkovitš, EPA

Valgevene president Aljaksandr Lukašenka rääkis, mis aitas Vitsebski oblasti kuberneril Nikolai Šerstnevil koroonaviirusest paraneda.

„Ma küsisin Nikolailt, kuidas ta sellest jagu sai. Tema räägib: võtsin vikati, läksin niitma. Igal hommikul tegelesin selle füüsilise koormusega ja taastusin väga kiiresti,” rääkis Lukašenka eile, vahendab Interfax.

Lukašenka märkis, et nii sai ta tõestuse oma varasemale teooriale, et traktor ravib terveks kõik.

„See on see, millest ma rääkisin päris alguses, kui naljatasin, et traktor ravib terveks kõik. Mitte mingil juhul ei oleks tohtinud peatada külvikampaaniat või oleksime nüüd nälginud, midagi poleks olnud koristada. Seda enam, et aasta on hea,” rõhutas Lukašenka.

Lukašenka rõhutas ka vajadust viibida koroonaviiruse leviku tingimustes värskes õhus. „Ja teiseks, tingimata tuleb töötada värskes õhus. Mitte mingil juhul ei tohi lukustada inimesi nendesse ühetoalistesse, kahetoalistesse korteritesse,” lausus Lukašenka.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!