Lukašenka: Valgevenes pole keegi surnud ega sure koroonaviiruse tõttu

 (76)
Lukašenka: Valgevenes pole keegi surnud ega sure koroonaviiruse tõttu
Foto: Maksim Gutšek/BelTA/TASS

Valgevene president Aljaksandr Lukašenka kinnitas, et valgevenelased ei sure mitte koroonaviiruse tõttu, vaid kroonilistesse haigustesse, mis arenevad Covid-19 taustal.

„Inimesed kardavad. Seetõttu tahan ma öelda neile järgmist: meie maal ei ole ükski inimene koroonaviiruse pärast surnud. Mitte ükski! Nad on surnud neil olnud krooniliste haiguste buketi tõttu,“ lausus Lukašenka, vahendab Interfax.

Lukašenka teatas, et surma põhjused on südame- ja veresoonkonna puudulikkus, hingamisteede ja kopsupuudulikkus, suhkrudiabeet ja diagnoosid, mida „on võimatu isegi lugeda“.

Lukašenka sõnul on koroonaviirus „see atmosfäär, milles nende kroonilised haigused arenevad“.

„Mitte keegi meie maal ei sure koroonaviiruse tõttu. Ma teatan sellest avalikult. See on minu kindel veendumus, lähtudes mitte ainult möödunud aastate analüüsist. Meil on juba selle aasta kogemus. Ja lähtudes meie, Hiina, Ameerika, Euroopa kogemusest näeme me, kuidas töötada. Me oleme juba leidnud ravimite kombinatsiooni inimeste päästmiseks. Seetõttu ei hakka me iga inimese eest mitte võitlema, vaid lahingut pidama. Ja kui see inimene pole käsi rüppe lasknud, saab ta kindlasti terveks,“ lubas Lukašenka.

Valgevene tervishoiuministeeriumi andmetel oli tänase seisuga riigis Covid-19-sse surnud 29 inimest. Nakatunuid on 2919.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!