Lukašenka: kahtlusalused tunnistasid metrooplahvatuse üles

 (19)
Lukašenka: kahtlusalused tunnistasid metrooplahvatuse üles
AP/Scanpix

Minski metroojaama plahvatuses kahtlustatuna vahi alla võetud isikud on rünnaku korraldamise üles tunnistanud, teatas Valgevene president Aljaksandr Lukašenka kolmapäeval.

"Täna kell 5 hommikul oli kuritegu avastatud. Tšekistidel ja miilitsal kulus ööpäev, et viia kell 9 (teisipäeva õhtul) läbi hiilgav operatsioon ning võtta täideviijad kisa-kärata kinni. Täna kell 5 hommikul andsid nad oma ütlused," ütles Lukašenka kolmapäeval, olles ära kuulanud uurimisraporti, vahendab BNS.

"Peamine, et me teame, kes ja kuidas selle terroriteo toime pani. Praegu ei tea veel, misjaoks. Kuid see saab teatavaks," ütles Lukašenka.

"Ma olen sügavalt tänulik KGB töötajatele, meie miilitsale, prokuratuuri ja kõikide jõustruktuuride töötajatele tehtud töö eest. Uurijad ja eksperdid töötasid läbi tohutu hulga audio- ja videomaterjale ning, mis eriti rõõmustav, selgitasid need lurjused välja," kiitis riigipea.

Samuti tunnustas ta päästetöötajaid, meedikuid ja korrakaitsejõududele vihjeid andnud tavakodanikke.

Ühtlasi kinnitas ta, et "siseministeerium jätkab teenistust tugevdatud režiimil". "Me ei tohi end lõdvaks lasta, puhastus peab saama tehtud igal rindel," rõhutas Lukašenka.