Lukašenka hoiatab: Moskva võib Valgevene kaotada

 (10)
Belarusian President Alexander Lukashenko, left, and Russian President Dmitry Medvedev attending an informal meeting of Collective Security Treaty Organization member states' leaders at the Gorki residence outside Moscow on May 8, 2010.
RIANovosti

Valgevene president Aljaksandr Lukašenka hoiatas Venemaad võimalike ebameeldivate tagajärgede eest, mis võivad Moskvat tema poliitika jätkumisel oodata.

Lukašenka viitab oma hoiatuses hiljutisele Moskva ja Minski vahelisele gaasikonfliktile ning sellest tulenenud Valgevene vaenulikule Vene välispoliitikale.

„Ma ei arva, et see on Venemaa ametlik kurss, mida ta hakkab seda järgima. Vastasel juhul Venemaa kaotab Valgevene ja see oleks korvamatu, tõsine moraalne, materiaalne, sõjalis-poliitiline kahju - igast küljest vaadates suur kaotus Venemaale," ütles Lukašenka CNNile antud intervjuus.

Puudutades hiljutisi gaasiküsimuste erimeelsusi, märkis Valgevene president, et kui Kreml jätkab ka edaspidi taolist poliitikat, siis Valgevene muutub „veidi keerulisemaks". Ning „see poliitika toob kahjulikud tagajärjed Venemaale endale".

Lukašenka ütles, et ta püüab hoida kahe rahva omavahelisi suhteid ning Valgevene ja Venemaa juhtkonna suhteid lahus, kuna neil on „suur vahe".