Luhanski oblastis tabas mürsk kaevurite bussi – hukkus neli ja sai viga 16 inimest

 (9)
Luhanski oblastis tabas mürsk kaevurite bussi – hukkus neli ja sai viga 16 inimest
Foto: Maksim Blinov, RIA Novosti

Ukraina Luhanski oblastis Tšervonopartõzanskis tabas suurtükimürsk kaevureid vedanud bussi, mille tagajärjel sai neli inimest surma ja 16 vigastada, teatas ettevõtte DTEK peadirektor Maksõm Tõmtšenko reedel Kiievis.

Tõmtšenko sõnul võttis DTEK vastu otsuse ajutise töö peatamise kohta neljas kaevanduses Luhanski oblastis. Töötamine neis oleks ohtlik töötajate elule ja tervisele, vahendab Interfax-Ukraina.

Tõmtšenko teatas, et neljas kaevanduses töötab umbes 4500 inimest.

Lisaks sellele on töö peatatud kahes rikastusvabrikus.

Neljapäeval kell 17.40 sattus DTEK Tšervonopartõzanski kaevandusvalitsuse töölisi töökohta vedanud buss miinipilduja- ja suurtükitule alla.

Terrorismivastase operatsiooni staabi pressiesindaja Vladõslav Seleznjov teatas reede hommikul, et ebaseaduslike relvaformeeringute liikmed on pannud Tšervonopartõzanski elamukvartalitesse üles miinipildujad ja tulistavad kaootiliselt linna ja selle ümbrust, mille tagajärjel hukkusid ja said haavata kaevurid. Seleznjovi sõnul püütakse sellega diskrediteerida terrorismivastase operatsiooni jõude.

Seleznjovi sõnul on vahemaa terrorismivastase operatsiooni jõudude ja tragöödia toimumispaiga vahel nii suur, et tehniliselt poleks võimalik sinna tuld anda.