Luganski separatistide juht läks Zahhartšenko tapmise järel maapakku

 (59)
Luganski separatistide juht läks Zahhartšenko tapmise järel maapakku
Foto: TASS/Scanpix

Ida-Ukraina nn Luganski rahvavabariigi juht Sergei Kozlov andis täna teada, et siirdus pärast oma Donetski ametivenna Aleksander Zahhartšenko tapmist maapakku.

Ukraina separatistide Luganski regiooni tüüriv nn rahvavabariigi ministrite nõukogu esimees Kozlov kirjutas oma Facebooki kontol, et „johtuvalt päevasündmustest, lahkusin ma julgeolekukaalutlustel ajutiselt Luganski Rahva Vabariigi territooriumilt“.

„Ma palun kõigil jääda rahulikuks ja mitte minna paanikasse, me purustame vaenlase, me maksame kätte oma lähedaste surmade eest,“ märkis ta postituses, mis sai ohtralt, tõenäoliselt kohalike elanike poolt, vastukaja.

„On 1. september! Ärge minge tänavatele. Ja te ise - suuskadel? Kas te tõesti arvate, et elanikkond toetab teid järgnevatel valimistel pärast sellist heroilist tegevust?“ küsis üks kasutajatest selle all.

Zahhartšenko hukkus reede õhtul, kui ta sõi õhtust Donetski kesklinna kohvikus, kus plahvatas pomm. Temaga oli separatistide rahandusminister Aleksander Timofejev ja organisatsiooni Oplot Donbassa noortetiiva juht Natalja Volkova, kes said vigastada.