Lugansk on täielikus blokaadis, pole toitu, elektrit ega vett

 (43)
Lugansk on täielikus blokaadis, pole toitu, elektrit ega vett
Foto: Dmitri Lovetski, AP

Ukraina idaosas asuv Lugansk on jätkuvalt täielikus blokaadirõngas ning linnas on kriitiline olukord, teatas linnanõukogu pressiteenistus.

„Linnas on olnud kriitiline olukord kümme päeva, oblastikeskus on täielikult ilma elektrivooluta: puuduvad valgus, vesi, ei tööta mobiil- ega statsionaarne side. Suur osa abonente on elektrivarustusest välja lülitatud olnud juba praktiliselt kolm nädalat. Alates pühapäevast, 3. augustist jäi ilma elektrita kogu linn,“ teatas linnanõukogu teisipäeval Interfax-Ukraina vahendusel.

Elanike sõnul jätkatakse Luganski tulistamist.

Linnanõukogu märgib, et Lugansk on praktiliselt täielikus blokaadis, peatunud on linna varustamine toiduainete, ravimite ja kütusega.

„Umbes 250 000 inimest, kes pole linnast lahkunud, on sunnitud elama lakkamatute relvakokkupõrgete tingimustes, ilma valguse ja veeta. Pikka aega ei ole välja makstud sotsiaalrahasid, ei maksta palku ega pensione,“ teatas pressiteenistus.

Vaatamata elektri puudumisele küpsetatakse linnas jätkuvalt leiba. Enamik poodidest on suletud, müüakse ainult kõige hädavajalikumaid toiduaineid.