Lõuna-Venemaal puhkesid lahingud

 (249)
Naltšik, Põhja-Kaukaasia
AFP/Scanpix

Lõuna-Venemaal asuva Kabardi-Balkaaria vabariigi pealinnas Naltšikis puhkesid lahingud, mille käigus relvastatud mehed ründasid valitsushooneid, lennujaama ja koolimaja. Vähemalt 60 inimest on saanud surma.

Telekanali NTV andmetel sai surma 50 mässulist. Itar-TASS teatas ka 12 kohaliku elaniku hukkumisest.

Uudisteagentuuri RIA-Novosti viimastel andmetel osales rünnakutes ligi 300 relvastatud mässulist, teatab AFP.

Kabardi-Balkaaria asub Tšetšeenia lähedal ning seal on varemgi toimunud kokkupõrkeid võimude ja mässuliste vahel.

Ühe kohaliku miilitsa kinnitusel on surma saanud mitmeid miilitsaid ja võimalik, et ka tsiviilisikuid.

Kohaliku siseministeeriumi andmetel korraldasid islamiäärmuslastest mässulised hästi koordineeritud rünnaku linna miilitsajaoskonna, föderaalse julgeolekugentuuri, sõjaväe ja narkopolitsei peakorteritele, samuti lennujaamale.

Siseministri sõnul on alustatud vastuoperatsiooni. „Igal pool oli tugev tulevahetus, kuid rünnakud löödi tagasi, on surnuid ja haavatuid. Osad ründajad on hävitatud ja laiali aetud,” teatas minister.

Venemaa president Vladimir Putin andis korralduse Naltšik sisse piirata ja kõik, kes avaldavad julgeolekujõududele relvastatud vastupanu, tuleb maha lasta, vahendab Interfax.

Lahingud puhkesid neljapäeva hommikul kogu linnas. Relvaüksused ründasid mitmeid valitsushooneid ja kohaliku terrorismivastase üksuse peakorteri lähedal asuv kool jäi samuti tule alla.

Ühe õpetaja sõnul on kõik õpilased evakueeritud. Paanikas vanemad on kohale tormanud, et oma lapsi kätte saada.

Võimud on Naltšiki kesklinna sisse piiranud. Valjuhäälditega miilitsamasinad tiirutavad piirkonnas, edastades kohalikele elanikele palvet lahkuda elamukvartalist. Linnas põlevad hooned ja levib suitsupilv.