Lõuna-Korea teatas viimase nelja nädala väikseimast uute nakatumisjuhtumite arvust


Lõuna-Korea teatas viimase nelja nädala väikseimast uute nakatumisjuhtumite arvust
SoulFoto: HEO RAN, REUTERS

Lõuna-Korea teatas viimase nelja nädala väikseimast uute koroonaviirusesse nakatunute arvust, mis annab lootust, et Aasia suurim haiguspuhang pärast Hiinat võib hakata taanduma.

Lõuna-Korea teatas 64 uuest Covid-19 juhtumist viimase 24 tunni jooksul. Kokku on nakatumisjuhtumeid 8961 ja surmajuhtumeid 111, vahendab BBC News.

Tervishoiuametnikud hoiatavad aga enesega rahulolu eest ja usuvad, et Lõuna-Koreal seisab ees veel pikk sõda viiruse vastu.

Lõuna-Koreas on sealse uudisteagentuuri Yonhap teatel olnud kaks nakatumislainet. Esimene algas 20. jaanuaril esimese kinnitatud juhtumiga ja teine massilise nakatumisega ususektis.

Nüüd kardetakse, et sissetoodud juhtumid võivad tekitada kolmanda laine.

Valitsus kavatseb paigutada umbes 20 telefoniputkasarnast testimispunkti Incheoni lennujaama (teenindab Souli piirkonda), et kiirendada kõigi Euroopast saabujate testimist.

Uued riiki sisenemise protseduurid võeti kasutusele eile. Seni on Lõuna-Koreasse saabunud 152 viiruse sümptomitega inimest ja nad ootavad proovide tulemusi.

Valitsus kutsus nädalavahetusel inimesi hoiduma eemale massilise kogunemise kohtadest nagu kirikud, karaokebaarid, ööklubid ja spordisaalid.

Seotud lood:

Usujuhtidel paluti kontrollida usklike temperatuuri ja hoida neid teineteisest vähemalt kahe meetri kaugusel igasuguste teenistuste ajal, mida peetakse vajalikuks.

Mitmeid kirikuid ootavad õiguslikud sanktsioonid juhiste rikkumise eest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Küsitlus #118543