Lõuna-Korea ja USA alustasid suurimat ühist lennuväeõppust, mis Põhja-Korea teatel viib tuumasõja äärele

 (56)
Lõuna-Korea ja USA alustasid suurimat ühist lennuväeõppust, mis Põhja-Korea teatel viib tuumasõja äärele
Foto: Handout, AFP/Scanpix

Lõuna-Korea ja USA alustasid täna oma kõigi aegade suurimat ühist lennuväeõppust Vigilant Ace, mis kestab reedeni. 230 osavõtva õhusõiduki hulgas on ka kuus USA varghävitajat F-22 Raptor. Põhja-Korea peab õppust provokatsiooniks.

Õppusega ühinevad ka hävitajad F-35, mille tõttu on tegemist suurima viienda põlvkonna hävitajate osavõtuga õppusest, teatas USA õhujõudude kõneisik Lõuna-Koreas Reutersi vahendusel.

Lõuna-Korea vägedega ühineb umbes 12 000 USA sõjaväelast, sealhulgas ka merejalaväest ja mereväest. Õhusõidukid saabuvad kaheksast USA ja Lõuna-Korea baasist.

Lõuna-Korea meedia teatel võivad õppusest osa võtta ka pommitajad B-1B Lancer.

Ühisõppus on mõeldud parandama valmisolekut ja operatiivvõimekusi rahu ja julgeoleku tagamiseks Korea poolsaarel, teatas USA sõjavägi.

Eelmisel nädalal teatas Põhja-Korea, et katsetas seni oma kõige arenenumat mandritevahelist ballistilist raketti.

Pyongyang süüdistas USA presidenti Donald Trumpi pingete üleskruttimises ja hoiatas nädalavahetusel, et õppus Vigilant Ace viib pinged Korea poolsaarel „süttimise” suunas.

Seotud lood:

Põhja-Korea rahumeelse taasühinemise komitee nimetas Trumpi pühapäeval „hulluks” ning teatas, et õppus tõukab juba niigi akuutse olukorra Korea poolsaarel tuumasõja äärele.

Põhja-Korea ametlik uudisteagentuur KCNA teatas laupäeval välisministeeriumi esindajat tsiteerides, et Trumpi administratsioon nuiab tuumasõda, korraldades äärmiselt ohtliku tuumahasartmängu Korea poolsaarel.