Lõuna- ja Põhja-Korea seadsid sisse ajaloo esimese riigipeade vahelise telefoni otseliini

 (8)
Lõuna- ja Põhja-Korea seadsid sisse ajaloo esimese riigipeade vahelise telefoni otseliini
Foto: AP

Põhja- ja Lõuna-Korea seadsid täna sisse ajaloo esimese telefoni otseliini riigijuhtide vahel, valmistudes erakordseks tippkohtumiseks järgmisel nädalal, mille eesmärk on lahendada tuumavastasseis Pyongyangiga.

Lõuna-Korea presidendiadministratsioon teatas, et toimus edukas proovikõne Soulis asuva Sinise Maja ja Pyongyangis paikneva riigiasjade komisjoni vahel, vahendab Associated Press.

Lõuna-Korea president Moon Jae-in ja Põhja-Korea valitseja Kim Jong-un kavatsevad pidada oma esimese telefonivestluse enne näost näkku kohtumist järgmisel reedel piiril asuvas relvarahukülas Panmunjomis.

Lõuna-Korea ametnike sõnul aitab ka pärast tippkohtumist säilitatav otseliin pidada dialoogi ja vähendada arusaamatusi pingelistel aegadel.

„See ajalooline telefoni otseliin Lõuna ja Põhja juhtide vahel ühendati veidi aega tagasi,” ütles Lõuna-Korea presidendiadministratsiooni ametnik Youn Kun-young pressikonverentsil. „Proovikõne kestis neli minutit ja 19 sekundit alates kella 15.41-st ning mõlemad pooled rääkisid teineteisega. ... Ühendus oli sujuv ja hääle kvaliteet oli väga hea. See oli nagu naabrile helistamine.”