Lõuna-Californiat raputas kahe aastakümne võimsaim maavärin

 (2)
Lõuna-Californiat raputas kahe aastakümne võimsaim maavärin
Foto: Terry Pierson, ZUMAPRESS.com

Lõuna-Californiat raputas kohaliku aja järgi eile hommikul viimase kahe aastakümne võimsaim maavärin, mida oli tunda Las Vegasest kuni Long Beachini ja mis lõpetas vaikse perioodi osariigi seismilises ajaloos.

Kohaliku aja järgi kell 10.33 toimunud 6,4-se magnituudiga maavärina kese asus umbes 200 kilomeetrit Los Angelesest kirdes kõrvalises Searles Valley piirkonnas. Seda oli tunda Ensenada ja Mexicalini Mehhikos ning USA-s Las Vegase, Phoenixi, Reno ja Chiconi, vahendab Los Angeles Times.

Võimude sõnul teateid hukkunute, tõsiste vigastuste või suurte infrastruktuurikahjude kohta ei ole.

Ettevaatusabinõuna evakueeriti Ridgecresti regionaalhaiglast patsiendid.

Seotud lood:

Maavärin, mida tundis hinnanguliselt 15 miljonit inimest, oli võimsaim Lõuna-Californias asunud epitsentriga värin pärast 1999. aasta 7,1-se magnituudiga Hector Mine’i maavärinat. 2010. aasta maavärinal magnituudiga 7,2 asus kese Mehhiko Baja California osariigis.

Enne eilset oli Californias kulunud ligi viis aastat viimasest maavärinast, mille magnituud oli vähemalt kuus. Ekspertide sõnul pidi rahulik periood lõppema ja tõenäoliselt võis karta hävingut.

Õnneks asus eilse maavärina kese hõredalt asustatud Searles Valleys. Kui see oleks toimunud näiteks Los Angelese piirkonnas, oleks kindlasti olnud ohvreid ja kahjustusi.