Lõuna-Aafrikast ja Rodriguese saarelt leitud rusutükid on peaaegu kindlasti Malaisia Airlinesi kadunud lennult MH370

 (9)
Lõuna-Aafrikast ja Rodriguese saarelt leitud rusutükid on peaaegu kindlasti Malaisia Airlinesi kadunud lennult MH370
Foto: Candace Lotter, AP

Kaks rusutükki, mis leiti Lõuna-Aafrika Vabariigist ja Mauritiusele kuuluvalt Rodriguese saarelt, on peaaegu kindlasti pärit Malaysia Airlinesi 2014. aastal kadunud lennuki küljest, teatas Malaisia transpordiministeerium neljapäeval.

Lend MH370 kadus 2014. aasta märtsis koos 239 inimesega pardal veidi pärast õhkutõusmist Malaisia pealinnast Kuala Lumpurist teel Pekingisse. Tegemist on ühe maailma suurima lennundusmüsteeriumiga, vahendab Reuters.

Uurijad arvavad, et keegi võis meelega lennuki transponderi välja lülitada, enne kui selle tuhandeid kilomeetreid kursilt kõrvale India ookeanile juhtis.

„Meeskond on kindlaks teinud, et mõlemad rusutükid Lõuna-Aafrikast ja Rodriguese saarelt on peaaegu kindlasti pärit MH370-lt,“ ütles Malaisia transpordiminister Liow Tiong Lai.

Liow’ sõnul toetavad need leiud märtsis toimunud varasema uuringu tulemusi. Siis kinnitas uurimismeeskond, et veel üks rusutükk, mis leiti Mosambiigi rannikult, on samuti peaaegu kindlasti pärit lennult MH370.

Esimene Boeing 777 tükk uhuti Prantsusmaale kuuluva Réunioni saare rannale 2015. aasta juulis. Malaisia ja Prantsuse võimud kinnitasid, et see tükk oli kadunud lennuki küljest.