Linnapea: Riias hakatakse maskita reisijaid ühistranspordist välja viskama

 (24)
Maskid linnas 30.09.2020
Maskid linnas 30.09.2020Foto: Andres Putting

Kuigi tsiviilkaitsekomisjon on juba võtnud vastu otsuse, et maskideta reisijaid hakatakse ühistranspordist välja viskama, ei ole praktikas seda veel tehtud, aga hakatakse nüüd tegema, teatas Riia värske linnapea Mārtiņš Staķis telekanalis LTV7.

„Me vaatame olukorda. Me saame aru, et kõik ei vaata televiisorit ega kuula raadiot. Ja ikka on veel inimesi, kes imestavad ja kes pole tõesti kuulnud, et transpordis tuleb maske kanda. Seetõttu seni välja ei visata, vaid hoiatatakse,” ütles Staķis, vahendab LSM.

Varsti aga olukord muutub, hoiatas linnapea.

„Me saame olukordadest aru, et inimesed teavad, aga ei taha maske kanda. See saab olema signaal, et alustada [maskideta inimeste väljaviskamist]. Ilmselt juhtub see järgmisel nädalal,” ütles Staķis.

Maski kandmine on valitsuse otsusega alates 7. oktoobrist ühistranspordis kohustuslik. Riias toimuvad kontrollreidid ja kui reisijal maski ei ole, riskib ta transpordivahendist väljaviskamisega. Sellise otsuse võttis vastu Staķise kokku kutsutud Riia tsiviilkaitsekomisjon.

Reeglite järgi tuleb kanda just maski, salli või rätiga läbi ajada nagu varem enam ei tohi.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!