Liikusid kuuldused, et nugadega mehed üritasid Schipholi lennujaamas lennukit kaaperdada. Selgus, et tegu oli valehäirega

 (49)
Läbivalt täiendatud kell 22.20!
Liikusid kuuldused, et nugadega mehed üritasid Schipholi lennujaamas lennukit kaaperdada. Selgus, et tegu oli valehäirega
Reuters

Üks väike apsakas lennuki kapteni poolt põhjustas Amsterdamis Schipholi lennujaamas paraja kaose ning meedias levisid kuuldused, et nugadega mehed üritasid lennukit kaaperdada.

Mirror kirjutab, et tegu oli Air Europa lennukiga, mis pidi lendama Madridi. Pardal oli ligi 30 inimest.

Välismeedias hakkasid kella 21 paiku levima uudised, et lennukit üritati kaaperdada. Briti kõmumeedia vahendas, et kurjategijateks olid kolm meest, kel kaasas noad.

Taolises olukorras reageeris politsei muidugi suurte jõududega. Osa lennujaamast suleti ning ükski lend õhku ei tõusnud. Inimesed olid segaduses ja kirjutasid sellest sotsiaalmeedias.

Lennujaama Twitteri lehel kirjutati veidi hiljem, et reisijad ning meeskond on lennuki pardalt maas ning nendega on kõik korras.

Kella 22 paiku selgus, et tegu oli valehäirega, seda kinnitas ka lennufirma. The Sun kirjutab, et lennuki kapten vajutas kogemata häirenuppu, mis viitab kaaperdamisele.

Normaalne töörütm lennujaamas on nüüdseks taastunud.