Liibüas rünnati Venemaa saatkonda, tapeti üks ja haavati nelja ründajat

 (13)
Liibüas rünnati Venemaa saatkonda, tapeti üks ja haavati nelja ründajat
Foto: Stringer, REUTERS

Kümned vihased meeleavaldajad püüdsid kolmapäeval tungida Venemaa saatkonda Liibüa pealinnas Tripolis seoses teadetega, et üks venelanna oli tapnud Liibüa armee ohvitseri.

Pealtnägijate sõnul purustasid meeleavaldajad saatkonna ette pargitud auto ning tekitasid kahju hoonekompleksi väravale, vahendab BNS.

Sündmuskohale saabusid julgeolekujõud, kes ajasid vihased meeleavaldajad laiali.

Venemaa välisministeeriumi kõneisik Maria Zahharova ütles raadiojaamale Ehho Moskvõ, et ründajad tulistasid saatkonnakompleksi ja üritasid sinna tungida. Ta ei täpsustanud toimunu üksikasju.

Liibüa siseministeeriumi allikas kinnitas, et saatkonna personali ja kohalike julgeolekujõudude hulgas keegi viga ei saanud, kuigi hoone fassaad sai veidi kahjustada.

Agentuur Associated Press teatas neljapäeval, et Liibüa julgeolekujõud tapsid ühe ründaja ja vigastasid nelja.

Vägivaldseks muutunud protest korraldati kaks päeva pärast vastuolulisi teateid Liibüa armee ohvitseri tapmisest Tripoli Souk Juma linnaosas.

Mõned allikad ütlesid, et venelanna tappis ohvitseri tema rolli eest 2011. aasta ülestõusus diktaator Muammar Gaddafi režiimi vastu. Teised aga ütlesid, et naine oli tapetud ohvitseri abikaasa ning tapmise motiiv oli peretüli.

Eelmisel aastal hukkus Liibüas Benghazis rünnakus USA diplomaatilisele esindusele Ühendriikide suursaadik ja veel kolm ameeriklast.