Liibüas on seoses rünnakuga USA konsulaadi vastu vahistatud mitmeid inimesi

 (2)
Liibüas on seoses rünnakuga USA konsulaadi vastu vahistatud mitmeid inimesi
AFP/Scanpix

Liibüa võimud on arreteerinud mitmeid inimesi seoses rünnakuga USA konsulaadi vastu Benghazis, milles hukkus suursaadik Christopher Stevens. Liibüa peaminister Mustafa Abu Shaqur teatas, et uurimine on edukas.

USA ja Liibüa ametnikud uurivad võimalust, et raskelt relvastatud võitlejad kasutasid meeleavaldust ära koordineeritud rünnaku korraldamiseks, teatab BBC News.

Liibüa võimude teatel kuulatakse vahistatuid üle kahtlustatuna rünnakule õhutamises.

Shaqur süüdistas rünnakus „kurjategijaid“ ning ütles, et pahameel islamit solvava filmi üle ei saa seda õigustada.

„Rahvas ei mõista, et Ameerika valitsusel ei ole sellise juhtumiga midagi pistmist,“ ütles Shaqur BBC-le. „Keegi tegi filmi ja nad panid selle YouTube'i. See oli kindlasti väga solvav, aga see ei õigusta neid metsikuid tegusid ameeriklaste või Ameerika saatkondade vastu. Inimesed võivad tulla välja ja meelt avaldada ja väljendada oma arvamust rahumeelselt.“

Pärast rünnakut on mõned liibüalased osalenud meeleavaldustel Benghazis ja Tripolis, kus on vägivald hukka mõistetud.

Liibüa siseministri asetäitja Wanis al-Sharif ütles ajakirjanikele, et vahistatud viidi neljapäeval nende kodudest minema, kuid muid üksikasju ei avaldanud.

Ükski rühmitus pole rünnaku eest vastutust võtnud ning Sharifi sõnul on liiga vara öelda, kas vahistatud kuuluvad mingisse kindlasse organisatsiooni.