Liibüa taunib Saksa välisministri visiiti mässajate pealinna


Liibüa taunib Saksa välisministri visiiti mässajate pealinna
Reuters/Scanpix

Liibüa välisministeerium mõistis teisipäeval hukka Saksa Liitvabariigi välisministri Guido Westerwelle visiidi mässajate kantsi Benghazisse, nimetades seda Tripoli suveräänsuse rikkumiseks.

Ministeeriumi sõnul on Westerwelle külaskäik vastutustundetu - "jõhker riikliku suveräänsuse rikkumine, suveräänse riigi ja ÜRO liikme siseasjadesse sekkumine, mis on vastuolus rahvusvaheliste normide ja tavadega".

Niisugune visiit ei "aita kaasa piirkondlike ja rahvusvaheliste organisatsioonide püüetele leida Liibüas toimuvale rahumeelne lahendus", lisati avalduses.

Westerwelle ütles riigi suuruselt teises linnas Benghazis, et Liibüa liider Muammar Gaddafi on kaotanud "legitiimsuse" ja tunnustas mässajate rahvuslikku üleminekunõukogu kui liibüa rahva legitiimset esindajat.

"Me tahame vaba Liibüat, rahu ja demokraatiat Gaddafita," kuulutas Westerwelle, kes muu hulgas teatas, et Saksamaa avab Benghazis diplomaatilise esinduse.

Rahvuslikku üleminekunõukogu on varem tunnustanud Austraalia, Suurbritannia, Prantsusmaa, Gambia, Itaalia, Jordaania, Malta, Katar, Senegal, Hispaania, Araabia Ühendemiraadid ja USA.