Liibüa ajutise valitsuse relvajõud piiravad Bani Walidi, läbirääkimised on nurjunud

 (5)
Liibüa ajutise valitsuse relvajõud piiravad Bani Walidi, läbirääkimised on nurjunud
AFP/Scanpix

Liibüa ajutise valitsuse relvajõud on ümber piiranud Bani Walidi kõrbelinna, mida kontrollivad kolonel Muammar Gaddafile lojaalsed jõud. Läbirääkimised on mässuliste väitel ebaõnnestunud.

Ühe uue võimu esindaja sõnul ei lubata tsiviilisikutel linnast lahkuda ja kardetakse, et neid võidakse kasutada inimkilbina, teatab BBC News.

Allika teatel on Gaddafile ustavad jõud nõudnud, et mässulised siseneksid linna relvastamata. Otsuste tegemine on jäetud mässuliste sõjaväelise juhtkonna ülesandeks.

Ajutine valitsus on nüüdseks kindel, et Gaddafi poeg Khamis on hukkunud. Rahvusliku üleminekunõukogu teatel suri Khamis lahingus Tripoli lähedal ja maeti Bani Walidi lähedale. Samuti hukkus endise luureülema Abdullah Senussi poeg.

Tripolist 150 kilomeetri kaugusel kagus asuv Bani Walid on üks neljast linnast (ülejäänud on Jufra, Sabha ja Gaddafi sünnilinn Sirte), mis on endiselt Gaddafi pooldajate kontrolli all.

Rahvusliku üleminekunõukogu juhi Mustafa Abdel Jalili sõnul antakse Gaddafi kantsidele humanitaarabi ja võimalus alla anda, et vältida edasist verevalamist.