Lennuõnnetuses hukkus Mehhiko siseminister

 (2)
Lennuõnnetuses hukkus Mehhiko siseminister
Reuters/Scanpix

Mehhiko siseminister ja president Felipe Calderóni lähedane liitlane narkosõjas Juan Camilo Mourino sai teisipäeval surma, kui tema väikelennuk kukkus õhtusel tipptunnil Méxicos keset linna alla.

Õnnetuse põhjus pole teada, kuid tsiviillennuõnnetuste ekspert ütles Reutersile, et välistada ei saa sabotaaži ega ka muid põhjuseid nagu mootoririke.

Lisaks ministrile sai surma veel seitse inimest ja vigastada 40, kui valitsuse Learjet kukkus rikkasse ärikvartalisse, süüdates leekidesse mitmeid autosid.

Õnnetuses hukkus teiste ametiisikute hulgas ka kuni viimase ajani asepeaprokuröri ametis olnud José Luis Santiago Vasconcelos, kes on aastaid olnud põhitegijaid sõjaväe juhitud narkokartellidevastases sõjas.

Sideminister Luis Téllezi sõnul viitas kõik õnnetusele, kuid rahvusliku tsiviillennunduse päästekomitee asepresident Jorge Lara ütles, et veel on vara milleski kindel olla.

Lara õnnetuskohal viibinud kolleeg ütles, et lennukiga juhtus midagi õhus ja see kukkus nina ees alla.

37-aastane kolme lapse isa Mourino oli Mehhiko poliitika tõusev täht, kes aitas sepistada Calderóni 2006. aasta valimisvõitu vasakpoolsete populistide vastu.