DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

Leiti Jaapani sõja aegse Tsaari-Vene lipulaeva Petropavlovsk vrakk

 (11)
Leiti Jaapani sõja aegse Tsaari-Vene lipulaeva Petropavlovsk vrakk
AP/Scanpix

Endise Port Arturi (praeguse Lyushuni) lähedal Hiina rannikul leiti aastatel 1904-1905 toimunud Vene-Jaapani sõjas põhja läinud Tsaari-Venemaa lahingulaeva Petropavlovsk vrakk. Tegemist oli Venemaa Vaikse ookeani laevastiku lipulaevaga.

„Lyushuni piirkonnas toimunud uuringute käigus leiti Venemaa arhiivimaterjale kasutades objekt, mis on sarnane Petropavlovski vraki kirjeldusega,“ ütles Venemaa konsulaarametnik Jevgeni Tomihhin kolmapäeval RIA Novosti vahendusel.

Vrakk on umbes 90 meetrit pikk ja 13 meetrit lai. Ekspertide esialgsel hinnangul on peaaegu kindlasti tegemist Venemaa Vaikse ookeani laevastiku lahingulaevaga Petropavlovsk, mis läks põhja 1904. aasta aprillis.

Petropavlovsk oli Venemaa Vaikse ookeani laevastiku lipulaev, mis uppus Jaapani merel pärast miini otsa sõitmist koos 620 madruse, 29 ohvitseri ja admiral Stepan Makaroviga. Petropavlovskil hukkus ka kunstnik Vassili Vereštšagin.

Uurimisekspeditsiooni korraldasid Venemaa Vaikse ookeani laevastiku uurimiskeskus Iskra ja Hiina veealuste kultuurimälestuste kaitse riiklik keskus koos Hiina mereväega. Seda rahastas Venemaa riiklik naftakompanii Rosneft välisministeeriumi toetusel.

Plaani mingite objektide merepõhjast üles tõstmiseks esialgu ei ole, teatas Tomihhin.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.