Leiti Indoneesias allakukkunud lennuki must kast, töölt kõrvaldati lennufirma juhtivtöötajaid

 (57)
Leiti Indoneesias allakukkunud lennuki must kast, töölt kõrvaldati lennufirma juhtivtöötajaid
Foto: Dasril Roszandi / SWNS.com

Indoneesia otsingumeeskonnad on teinud kindlaks allakukkunud Lion Airi reisilennuki musta kasti asukoha, teatas kohalik Kompas TV. Samal ajal kõrvaldas lennufirma töölt mõned juhtivtöötajad, vahendab Bloomberg.

Boeing 737 MAX 8, mille pardal oli 189 inimest, kukkus alla veidi pärast õhkutõusmist Jakartast.

Indoneesia transpordiministeerium andis täna Lion Airile korralduse vabastada viivitamatult hooldusdirektor, kvaliteedi- ja lennukite hoolduse juhid ning üks insener, et tagada sujuv juurdlus. Veel on vara öelda, mis katastroofini viis, ütles Lion Airi omanik Rusdi Kirana.

Tragöödia on tõstatanud küsimusi Indoneesia lennunduse ohutuse kohta. Riigi lennufirmasid peeti aastaid liiga ohtlikeks, et lennata Euroopa kohal. Enne allakukkumist oli Lion Airi Boeing 737 MAX 8-l olnud juba eelmisel lennul probleeme sensoritega, mida kasutatakse kõrguse ja lennukiiruse arvutamiseks, teatas pressiesindaja.

Lennuk sööstis 21 sekundiga 1479 meetri kõrguselt vette kiirusega umbes 560 kilomeetrit tunnis.

Seotud lood:

Eile andis Indoneesia transpordiministeerium korralduse Lion Airi lennukite hooldusüksuse auditeerimiseks ning hooldusdirektori ja probleemsele lennukile lennuloa andnud inseneri töölt kõrvaldamiseks.

Indoneesia valitsus lubas karme sanktsioone Lion Airi vastu, kui leiab kinnitust lennufirmapoolne hooletus.