Leili MMi surnud ja koomas finalistid diskvalifitseeriti

 (39)
Leili MMi surnud ja koomas finalistid diskvalifitseeriti
Ladõženski ja KaukonenAP/Scanpix

Soomes Heinolas toimunud traagilise leilivõtmise MMi finalistid – võistlusel surnud venelane Vladimir Ladõženski ja end haiglasse saunatanud soomlane Timo Kaukonen diskvalifitseeriti reeglite rikkumise pärast.

Leilivõtmise MMi reeglite kohaselt tuleb leiliruumist ise lahkuda ning võitjaks kuulutatakse viimasena ruumi jäänud võistleja. Laupäevases finaalis aga mõlemad krampides minestanud mehed toodi meedikute poolt välja.

„See on selles mõttes kole, et need kes viimastena leili võtsid ei tulnud sealt omal jala välja, seetõttu tuli nad võistluselt kõrvaldada," selgitas Heinola linnakantselei asejuht Terhi Mäkiniemi Ilta-Lehtile.

Ladõženski ja Kaukonen toodi kuue minuti järel 110-kraadisest leiliruumist välja. Venelane suri saadud vigastustesse ja põletushaavadega Kaukonen viibib praegu haiglas koomas.

Võistluse võidab see, kes suudab kauem leiliruumis istuda, kus juures iga poole minuti tagant valab automaatsüsteem kerisele pool liitrit vett. Siiani pole keegi suutnud üle kahe minuti vastu pidada.

Heinola linnavalitsus avaldas eile oma netilehel MMi ametlikud tulemused. Meeste seas kuulutati võitjaks Joutsenost pärit politsei ülemkomissar Ilkka Pöyhiä, kes sai auhinnaks karika, kerise ja kinkekaarte.