Leht: opositsioonipartei keelitas Vīķe-Freiberga taas kandideerima


Leht: opositsioonipartei keelitas Vīķe-Freiberga taas kandideerima
Reuters/Scanpix

Läti opositsioonilise ühenduse Üksmeele Keskus seimifraktsiooni juht Jāņis Urbanovičs kohtus hiljuti endise presidendi Vaira Vīķe-Freiberga ning keelitas teda uuesti riigipeaks kandideerima, teatas laupäeval ajaleht Avīze viitega mitteametlikule informatsioonile.

Urbanovičs ei eitanud ega kinnitanud sellise kohtumise toimumist, kuid tema parteikaaslased, kes soovisid jääda anonüümseks, ütlesid, et niisugune jutuajamine leidis tõepoolest aset, vahendas BNS.

Väljaande andmeil peavad võimuliitu juhtiv parteideühendus Ühtsus ja Üksmeele Keskus plaani seada üles ühine presidendikandidaat, sest praegu olevat avanenud ainulaadne võimalus vähendada kõigi kolme Läti ühiskonnale hästi teada oligarhi mõju. Nende oligarhide - Ainārs Šlesersi, Aivars Lembergsi ja Andris Šķēle - peade kohale on taas kogunenud pilved, osutab päevaleht.

Ekspresidendi esindaja Daina Lasmane ütles laupäeval BNS-ile, et Vīķe-Freiberga sõitis 18. mail Kanadasse, kus toimub endiste riigipeade iga-aastane kohtumine, ning naaseb Lätti 1. juunil. Lasmane ütles, et ta ei tea Vīķe-Freiberga väidetavast kohtumisest Urbanovičsiga midagi.