Leht: al-Qaida püüab USA droonirünnakuid häirida insenerirakukestega

 (19)
Kaitseministeerium: Eesti panus NATO luurelennukite hankesse on 2,47 miljonit eurot.
USA luurelennuk ehk droon.National Pictures

Terrorivõrgustiku al-Qaida juhid on moodustanud USA droonide allatulistamiseks, kaaperdamiseks või töökorrast välja viimiseks insenerirakukesed, kirjutas päevaleht Washington Post teisipäeva hilisõhtul.

Post kirjutas viitega ülisalajastele Ühendriikide luuredokumentidele, et al-Qaida juhtkond "loodab ära kasutada terrorivõrgustikule suuri kaotusi põhjustanud relvasüsteemide tehnoloogilist haavatavust", vahendavad AFP ja BNS.

"Kuigi puuduvad tõendid selle kohta, et al-Qaidal oleks õnnestunud põhjustada droonide allakukkumist või häirida nende lendu, on USA luureametnikud jälginud tähelepanelikult terrorivõrgustiku jõupingutusi arendada välja droonivastane strateegia alates 2010. aastast," kirjutas leht.

Terrorivõrgustik otsib palavikuliselt tehnoloogilist läbimurret, mis suudaks pidurdada Washingtoni droonikampaaniat, mille käigus on viimase kümnendi jooksul surma saanud hinnanguliselt ligi 3000 inimest.

Droonirünnakud on sundinud al-Qaida liikmeid piirama oma liikumist Pakistanis, Afganistanis, Jeemenis, Somaalias ja mujal.