Leedus teatati rekordarvust uutest COVID-19-sse nakatunutest alates kevadest

 (4)
Leedus teatati rekordarvust uutest COVID-19-sse nakatunutest alates kevadest
Foto: EPA

Viimasel ööpäeval tuvastati Leedus 48 uut koroonaviiruse juhtumit, mis on suurim arv alates aprillist, teatas riiklik rahvatervisekeskus (NVSC).

Viimati teatati rohkem kui 48 koroonaviiruse juhtumist 19. aprillil, kui tuvastati 59 uut nakatunut.

NVSC teatel lisandus enim koroonaviiruse juhtumeid Vilniuse maakonda: 28. Tervishoiuekspertide sõnul on kõige aktiivsemad haiguspuhangud seotud näomaske tootva firma Intersurgicaliga, kus leidis kinnitust veel kaheksa uut juhtumit, ja üritusega PravalFest, millel osalenute seas tuvastati seitse uut juhtumit.

"Kui arvutame augusti keskmise, kui palju inimesi iga päev haigestub, siis see keskmine on umbes 25 juhtu päevas," ütles NVSC epidemioloog Daiva Razmuvienė reedel LRT raadiole. Tema sõnul suurenes nakatunute arv suveperioodil pärast inimeste valvsuse hajumist.

NVSC teatel nõudis koroonaviirus möödunud ööpäeval ka uue ohvri, kui Kaunase haiglas suri vanemaealine nakatunu. Tegemist oli 86. koroonaviiruse arvele mineva surmaga Leedus.

7. augustil positiivse testi andnud patsient kuulus vanuserühma 60–69 ning tal olid kaasnevad haigused. Ta haigestus pärast kokkupuudet nakatunud sugulasega oma kodus.

Tänase seisuga on Leedus kokku tuvastatud 2810 COVID-19 juhtumit.