Leedus nakatusid koroonaviirusega parlamendi spiiker ja kaitseminister, viimane nakatas ka USA tippametniku

 (8)
Leedus nakatusid koroonaviirusega parlamendi spiiker ja kaitseminister, viimane nakatas ka USA tippametniku
Raimundas KaroblisFoto: Alex Wong, AFP

Leedus osutusid eile positiivseks parlamendi spiikri Viktorija Čmilytė-Nielseni ja kaitseministri kohusetäitja Raimundas Karoblise koroonaviiruse testid. Mõlemad on ilma sümptomiteta koduses karantiinis.

„Minu kolleegid [Liberaalse Liikumise] fraktsioonist said negatiivsed testitulemused, aga mina ühinen nakatunute ridadega,” kirjutas Čmilytė-Nielsen Facebookis, lisades, et sümptomeid tal tekkinud ei ole, vahendab LRT.

Leedu seim on sel nädalal istungeid jätkanud, kuigi mitmed liikmed on nakatunud.

Spiiker kinnitas, et järgis kõiki ettevaatusabinõusid ja juhiseid.

Teisipäeval kohtus Čmilytė-Nielsen Leedus visiidil viibinud Poola presidendi Andrzej Dudaga ja eile Leedu riigipea Gitanas Nausėdaga.

Leedu presidendi kantselei teatas, et kohtumine oli madala riskiga ja Nausėda eneseisolatsiooni ei jää.

Leedu kaitseministeerium teatas ministri kohusetäitja Karoblise positiivsest testist ja tema karantiini jäämisest. Sümptomeid tal teadete kohaselt ei ole.

Seotud lood:

USA kaitseministeerium teatas aga eile, et pärast Karoblisega kohtumist osutus positiivseks Pentagoni tippametniku Anthony Tata test.

Tata kohtus Karoblisega eelmisel reedel.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!