Leedus liiguvad koroonaviirusega nakatumise üldarvud allapoole, aga muret tekitavad suured kolded hooldekodudes

 (3)
Leedus liiguvad koroonaviirusega nakatumise üldarvud allapoole, aga muret tekitavad suured kolded hooldekodudes
Foto: Vidmantas Balkūnas, Delfi.lt

Leedus tuvastati viimase ööpäevaga „vaid” 775 uut koroonaviirusega nakatunut (tipphetkel oli neid ligi 4000 päevas). Surmajuhtumeid oli 32.

Leedu riikliku tervishoiukeskuse (NVSC) esindaja ütles LRT raadiole, et tundlikes kohtades on praegu mitu ulatuslikku haiguspuhangut, eriti mõnes hooldekodus.

„Meil on suured uued haiguspuhangud. Viimase päeva jooksul on meil 61 juhtumit, mis on seotud Švenčionysi rajoonis asuva Adutiškise hooldekoduga. Me oleme seal mõne päevaga tuvastanud 80 Covid-19-ga nakatumise juhtumit. See on tõesti märkimisväärne number,” ütles NVSC esindaja Justina Petravičienė.

Petravičienė sõnul avastati teine suur haiguspuhang Ignalina rajooni Mielagėnai hooldekodus.

„Me fikseerisime seal möödunud päeval üle 50 Covid-19-ga nakatumise juhtumi,” ütles Petravičiene.

„Ühelt poolt näeme me paranemist üldistes arvudes, aga meil on puhangud, kus need arvud on suured ja haigus levib,” lisas Petravičienė.

Vaktsineeritud on Leedus tänaseks 22 549 inimest.

Leedu haiglates on praegu ravil 2212 koroonapatsienti, kellest 176 on intensiivravil. Lisahapnikku saab 1096 patsienti ja juhitaval hingamisel on 108.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!