Leedus hüppas ööpäevane koroonaviirusega nakatumiste arv üle 3100

 (46)
Leedus hüppas ööpäevane koroonaviirusega nakatumiste arv üle 3100
Foto: Go Nakamura, AFP

Leedus teatati täna 3128 uuest koroonaviirusega nakatumise juhtumist viimase ööpäeva jooksul, see on taas rekord. Peale selle suri 31 inimest.

Viimase ööpäevaga tehti 11 729 analüüsi, vahendab Leedu Delfi.

Leedu haiglates on üle 2122 koroonahaige, kellest 163 intensiivravil. Lisahapnikku vajab 1161 patsienti ja 99 on juhitaval hingamisel.

Leedus on kokku nakatunud 80 556 inimest.

Surmajuhtumeid on nüüd kokku 704.

Aktiivseid juhtumeid on Leedus praegu 45 798.

Leedus hakkasid täna kehtima ka uued piirangud, mille kohta tegi valitsus otsuse esmaspäeval.

Piirati inimestevahelisi kontakte. Koos võivad olla maksimaalselt kahe perekonna liikmed, välja arvatud juhtudel, kui on vaja abi anda ja hoolitseda haigete või puuetega inimeste eest.

Keelatud on korraldada erapidusid, kui osavõtjaid on enam kui kahest perest või leibkonnast. Teisest perest ei tohi olla üle kümne inimese.

Kõik riigi- ja omavalitsusasutused, riigi- ning eraettevõtted peaksid üle minema kaugtööle. Kui see pole võimalik, tuleb järgida kõiki ohutusreegleid.

Kuni 10 000-ruutmeetrise pinnaga kaubanduskeskused peavad eraldama ühele ostjale 15 ruutmeetrit, ja kui pinda on üle 10 000 ruutmeetri, eraldama ühele kliendile 30 ruutmeetrit.

Seotud lood:

Kaubanduskeskuste parklates tohib olla hõivatud kuni 20% kohti, välja arvatud kohad, kus pargivad töötajad ja puuetega inimesed.

Poodidel soovitatakse suurendada kassatöötajate arvu, et järjekordades ei oleks üle viie inimese. Poes peaks käima ainult üks pereliige korraga.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!