Leedu valitsus otsustab homme üldise karantiini kehtestamise

 (61)
Leedu valitsus otsustab homme üldise karantiini kehtestamise
Saulius SkvernelisFoto: Josvydas Elinskas, Delfi.lt

Leedu peaminister Saulius Skvernelis teatas täna, et valitsus teeb ettepaneku kehtestada üleüldine karantiin. Valitsus otsustab selle küsimuse homme ja kui ettepanek heaks kiidetakse, hakkab see kehtima nädala lõpus.

Laupäeval teatas Skvernelis valitsuse kavatsusest karmistada karantiini omavalitsustes, mis on niinimetatud punases tsoonis, ja kehtestada see omavalitsustes, mis on kollases tsoonis. Skvernelise sõnul on ta veendunud, et karantiinirežiim peab olema rangem kui praegused piirangud, vahendab LRT.

„Tahtsime sellistest meetmetest pääseda, aga eelkõige kuulame me arstide ja spetsialistide ettepanekuid ja alternatiivi ei ole,” ütles Skvernelis.

Peaminister teatas, et üleüldise karantiini kehtestamine lõpetab toitlustusasutuste töö, välja arvatud kaasamüümise. Tehakse ettepanek peatada spordiklubide, ujulate ja spaade tegevus ning piirata näiteks tantsuklubide tegevust.

Koolide ja lasteaedade kohta otsustatakse Skvernelise sõnul tõenäoliselt seda, et algkoolide ja koolieelsete asuuste tööd ei piirata ning vanemad klassid viiakse segaõppele, kusjuures osa õpilasi on koduõppel ja osa kontaktõppel.

Viimase ööpäeva jooksul lisandus Leedus 897 koroonaviirusega nakatunut ja suri viis inimest, teatas tervishoiuministeerium.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!