Leedu suurlinnad sulgevad vana-aastaõhtuks oma keskväljakud

 (7)
Leedu suurlinnad sulgevad vana-aastaõhtuks oma keskväljakud
KaunasFoto: R. Tenio nuotr., Delfi.lt

Sellist uusaastaööd ei ole Leedus veel olnud: jõulukuuskede juurde kogunemise keeld, liikumispiirangud, parkimispiirangud, jõulutulede väljalülitamine ning rahvast korrale kutsuvad politseinikud ja kaitseliitlased. Kõike seda selleks, et inimesed võtaksid uue aasta vastu kodus.

„Me oleme ette näinud ringiliikumise korra karmistamise kesklinnas 31. detsembril kella 22-st kuni 1. jaanuaril kella 4-ni. Liikumist piiratakse neljal tänaval. Nendel tänavatel ei liigu ka ühistransport. Keelatud on parkimine Katedraali ja Raekoja väljakul. Selle kohta annavad märku keelumärgid ja STOP-lindid. Uusaastailutulestikke ei tule,” teatas Vilniuse aselinnapea Edita Tamošiūnaitė, vahendab Leedu Delfi.

Tamošiūnaitė sõnul hakkavad korda pidama politseinikud ja ühiskondliku ohutuse teenistuse töötajad, kes takistavad kuuskede juurde kogunemist.

„Me teeme koostööd ka laskuritega (Eesti Kaitseliidule vastav organisatsioon Lietuvos Šaulių Sąjunga – toim). Me loodame elanike teadlikkusele, sest praegune olukord puudutab ju meist kõiki – tuleb mõelda endale ja lähedastele. Jäädes koju, garanteerime me ohutuse kõigile,” ütles Tamošiūnaitė.

Seotud lood:

Tulede küsimus kuuskedel ei ole veel otsustatud, aga seda tehakse lähimal ajal.

Kaunase omavalitsuse esindaja Agnė Augonė ütles, et linn langetas otsuse juba mitu nädalat tagasi: „Vana-aastaõhtu veetmist Raekoja väljakul sel aastal ei tule. Ei tule ka traditsioonilist ilutulestikku. Olgu see sümboolne solidaarsus nende inimeste ja perekondadega, kes on pandeemia ajal lähedastest ilma jäänud ja võitlevad haigusega praegu.”

Kaunase Raekoja väljak on 31. detsembril kella 20-st kuni 1. jaanuaril kella 8-ni kõigile suletud.

„Raekoja väljakul töötavad videokaamarad ja kui korrapidaja märkab, et sinna koguneb inimesi, lülitatakse tuled kuusel ja teistel kaunistustel välja. Seni pole seda teha tulnud,” ütles Augonė.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!