Leedu soovib moderniseerida suhted Venemaaga

 (1)
Leedu soovib moderniseerida suhted Venemaaga
Reuters/Scanpix

Vene Föderatsiooni ja Leedu suhted on üsna stabiilsed, ent vajavad kaasajastamist, leiab Leedu välisminister Audronius Ažubalis.

„Meil on olemas meie suhete raamistik, ent ta on osaliselt vananenud, nagu öeldakse, kusagil laseb katus läbi, ning (nende areng) vajab tõuget," ütles minister BNSi vahendusel kolmapäeval Moskvas pärast kohtumist oma Vene kolleegi Sergei Lavroviga.

„Praegu on meie suhted stabiilsed, ent stabiilsusest võib alati saada stagnatsioon, mis tähendab, et meie suhted vajavad moderniseerimist," osutas Ažubalis. Ta tunnistas samas, et suhteid ei ole võimalik kiiresti kardinaalselt parandada.

Minister kinnitas, et kohtumisel olid jutuks ka ühise ajaloo küsimused, mis praegusel ajal pooli märkimisväärselt eraldavad.

Kohtumisel otsustati elavdada ühise ajaloolaste komisjoni tegevust, mis on tegutsenud juba viis aastat ning on praegu lõpetamas tööd nõukogudeaegsete dokumentide teise kogumiku kallal, mis hõlmab aastaid 1939-1940.

„Siin suudame leida üksteisemõistmise väga keerukates küsimustes, aga sama edukalt on Venemaa praegu nende teemade osas kontaktis meie lõunanaabri - Poolaga," viitas Ažubalis.