Leedu hakkab koroonavaktsiini saama iga nädal kolme kuu vältel

 (9)
Leedu hakkab koroonavaktsiini saama iga nädal kolme kuu vältel
Arūnas DulkysFoto: Tomas Vinickas, Delfi.lt

Leedu tervishoiuminister Arūnas Dulkys ütles, et Leedu hakkab järgmised kolm kuud saama koroonaviiruse partiisid iganädalaselt ja reserveeritud kogusest piisab massiliseks vaktsineerimiseks.

Dulkys kohtus täna pandeemiaküsimuste arutamiseks president Gitanas Nausėdaga ning toimub ka pressikonverents, kus tutvustatakse selle aasta vaktsineerimisplaani, vahendab LRT.

„Plaanis on vaktsineerimisandmete analüüs, kus jälgitakse iga kodaniku kogu vaktsineerimisprotsessi, on näha vaktsiinide jaotamine, me avaldame andmed. On palju ideesid, kuidas tööd organiseerida, kuidas seda kergendada ja esitada avalikkusele informatsiooni,” ütles Dulkys täna LRT raadiole.

Dulkys lisas, et järgmise kolme kuu vältel hakkavad vaktsiinidoosid Leetu saabuma igal nädalal ja nende kogusest piisab põhjalikuks vaktsineerimiseks.

„Me oleme juba teada saanud, et meil tulevad iganädalased vaktsiinitarned vähemalt järgmise kolme kuu vältel. See tähendab, et me saame prioriteedid ja töötajate vaktsineerimise üksikasjalikult planeerida. (...) Hea uudis seisneb selles, et me oleme tõesti reserveerinud nii palju vaktsiine, kui on vaja, ja vajaduse korral võime me isegi neid kolmandate riikidega jagada,” ütles Dulkys.

Eile saabus Leetu Pfizeri/BioNTechi vaktsiini kolmas partii. 20 478 doosi saabus lennukiga Saksamaalt.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!