Le Peni süüdistatakse kodumaal kokkumängus „Euroopat hävitada püüdva” Steve Bannoniga

 (69)
Le Peni süüdistatakse kodumaal kokkumängus „Euroopat hävitada püüdva” Steve Bannoniga
Steve Bannon ja Marine Le PenFoto: Philippe Huguen, AFP

Prantsusmaa parlamendil on palutud alustada juurdlust täna Eestis viibiva paremäärmusliku poliitiku Marine Le Peni sidemete kohta USA presidendi Donald Trumpi endise nõuniku Steve Bannoniga ja abi üle, mida Le Peni erakond Rahvuslik Ühendus võib olla aidanud Bannonil saada.

Prantsusmaa parlamendi mõlemate kodade presidendid kaaluvad mõnede parlamendiliikmete taotlust uurida Le Peni võimalikku „kokkumängu võõrriigiga”. Selleks kutsus varem üles Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni erakonnale lähedal seisev endine konservatiivne minister ja parlamendiliige Frédéric Lefebvre, vahendab Bloomberg.

„Le Pen võib nimetada end patrioodiks, aga heidab oma riigi selgelt inimese käte vahele, kes tahab Euroopa hävitada,” ütles Lefebvre. „Tahta hävitada Euroopa on tahta hävitada Prantsusmaa. Meie parlament peab seda uurima.”

Telekanal France 2 teatas eelmisel nädalal, et Bannon on lisaks Le Peni ja tema erakonna nõustamisele võinud saada ligipääsu kõrgetele Prantsuse riigiametnikele Le Peni elukaaslase ja parteitegelase Louis Aliot’ kaudu.

Bannon on viimase üheksa kuu jooksul sõitnud risti-rästi mööda Euroopat, et panna kokku parempopulistlikku koalitsiooni.