Lätlased sattusid Hispaanias armeenlase orjusesse

 (32)
apelsin
Foto: DELFI

Hispaania idaosas Valencia autonoomses piirkonnas võeti kinni Armeenia kodanik, kes orjastas Lätist riiki saabunud võõrtöölisi ja sundis neid enda heaks tasuta töötama.

Valencia politsei teatel pandi kaasaegsed orjad armeenlase poolt tööle kohalikes apelsinifarmides, vahendab infoportaal Russkaja Ispanija.

Hispaaniasse saabus kakskümmend Läti kodanikku, kes uskusid lubadusi hea teenistuse kohta puuviljade koristustöödel, kuid sattusid selle asemel hoopis tööorjusesse.

Allika teatel võttis neid Valencias vastu 56-aastane Armeenia kodanik, kes majutas nad barakki, kuid võttis ära isiklikud asjad ja raha ning käskis saadava palga tarbeks plastikkaardid soetada (võttes hiljem ka need ära).

Frukte korjama asunud võõrtöölised raha aga ei saanudki, sest armeenlasest „peremehe" väitel peaksid nad enne palga välja teenima ja tasuma elamiskulud.

Mis petetutest peale moodsa orjapidaja vahistamist saanud on, pole teada. Armeenlane sai inimeste ekspluateerimise, varguse ja veel mitme kuriteo süüdistuse.