Lätlane sai juudivastase netivaenu eest vangistuse

 (62)
Lätlane sai juudivastase netivaenu eest vangistuse
Reuters/Scanpix

Läti kohus mõistis tuntud natsionalisti Valdis Rošānsi süüdi rahvustevahelise vaenu õhutamises ja karistas teda kaheaastase tingimisi vabadusekaotusega.

Päevalehe Tšas ja Läti infoportaali kriminal.lv teatel sai süüdimõistmise põhjuseks Rošānsi poolt internetis avaldatud juudivaenulikud üleskutsed ja kommentaarid.

Lisaks sarjas üle piiri läinud Läti parempoolne Fenikssi netinime all okupante ja homoseksuaale, õigustas holokausti ja rääkis halvustavalt selle ohvritest.

Ise Rošāns ütles intervjuus Läti Rahvusliku Rinde (Latvijas Nacionālā Fronte) ajalehele DDD, et ei pea oma väljaütlusi kuritegelikeks. Samas ta kinnitas, et astub välja „võimu ja itskete mõju, Lätis viibivate okupantide ja ühiskonnas homoseksualismi levitamise vastu".

Tema kaitsel on nüüd kümme päeva aega kohtuotsus edasi kaevata.

Valdis Rošāns kuulus varem rahvuslaste erakonda NSS (Nacionālā Spēka Savienība - Rahvusliku Jõu Ühendus). 2007. aastal anti ta koos ühenduse liidri Viktors Birzega seksuaalvähemuste ürituse ründamise eest kohtu alla. 

Mehed loopisid homosid plastpudelite ja väljaheidetega ning nad said süüdistuse huligaansuses, kuid kohus mõistis nad lõpuks õigeks.