Lätis tahetakse ohtlikule jääle minevaid kalureid trahvima hakata

 (6)
Lätis tahetakse ohtlikule jääle minevaid kalureid trahvima hakata
Foto: Ilmar Saabas

Lätis tahetakse hakata inimesi trahvima tahtliku viibimise eest ohtlikul jääl, teatas portaal Mixnews. Siseminister Linda Mūrniece andis Läti tuletõrje- ja päästeteenistusele käsu valmistada ette sellekohased parandused seadusandluses.

Läti siseministeeriumist selgitati, et viimasel ajal peavad päästjad pea iga päev tegelema nõrgast jääst läbi vajunud kalameeste päästmisega. Päästjad on korduvalt hoiatanud, et sulaval jääl viibida on ohtlik, kuid on inimesi, kes neid hoiatusi ignoreerivad, vahendab Lenta.ru.

Ministeerium märgib, et kalameeste jäält päästmine nõuab palju inim- ja rahalisi ressursse.

Kõige suurem ja kallim oli veebruari lõpus Liivi lahel toimunud operatsioon. Seal murdus lahti suur jääpank, millele jäi kümneid inimesi. Päästetöödega pidi tegelema mitu helikopterit.

Kriitikaga nende aadressil, kes päästjate hoiatusi eiravad, esines ka Läti kalameeste liidu esimees Alvis Birkovs. „Peab mõtlema peaga, millal kalale minna. Keegi ei sunni ju jõuga jääle minema. Praegu pole jää igal pool isegi enam 10-15 sentimeetrit paks, kohati vaid kaks sentimeetrit, aga pealt pole seda ju näha,” ütles Birkovs.

Birkovs rääkis ka mõnede teiste riikide kogemustest, kus jäält päästetud kalamees peab päästjatele maksma.