Lätis suri koroonaga 49-aastane arst

 (123)
Lätis suri koroonaga 49-aastane arst
Foto: haigla

Lätis suri vana-aastaõhtul pärast pikka võitlust koroonaviirusega 49-aastane Läti Stradina ülikooli kliinikumi nakkushaiguste arst Pauls Aldins, vahendab kohalik meedia.

"Oleme kaotanud silmapaistva arsti, teadlase, õpetaja ja kolleegi. Tema panus Läti nakkushaiguste ennetamise ja tõrje tööstuse arengusse on hindamatu. Ta õpetas väsimatult kolleege ja üliõpilasi mõlemast Läti meditsiiniülikoolist," teatas Stradina haigla.

Ülikooli kliinikumi teatel oli Aldins patsienditega suhtlemisel kõigile oma kolleegidele eeskujuks, "pidades kinni kõige kõrgematest eetilistest ja kutsestandarditest. "Ta oli alati kolleegidega abivalmis, kannatlik ja lahke ega unustanud kunagi täita oma lubadusi," seisis avalduses.

"Aldins sai auga esindada Stradinsi ülikooli kliinikumi mitte ainult Lätis, vaid ka rahvusvaheliselt, osaledes nii teadus- kui ka haridustegevuses."

"COVID-19 pandeemia algusest saadik osales Aldins aktiivselt inimeste ravis, ent kaotas kahjuks ka ise selle jõhkra haiguse vastu võitlemisel elu," nentis haigla. "Avaldame sügavat kaastunnet Pauls Aldinsi perele, sugulastele, sõpradele ja kolleegidele."