Lätis said surma Vene saatkonna töötajad

 (85)

Lätis hukkusid segaste asjaoludega liiklusõnnetuses kaks Vene suursaatkonna töötajat.

Reedel põgenes Läti politsei eest diplomaatilise registrinumbriga Ford Mondeo, mis sõitis teelt välja ja lendas vastu puud.

Ametliku versiooni järgi kihutas diplomaatiline auto kiirusega 140 km/h, kirjutab Telegraf. Politsei patrullauto hakkas autot jälitama. Ford sõitis teelt välja, käis mitu korda üle katuse ja põrkas vastu puud. Autos olnud venelased said kohe surma. Miks põgenesid politsei eest saatkonna töötajad, kellele on ette nähtud diplomaatiline puutumatus, jääb selgusetuks.

Teelõigul Vecpiebalgast Cesisesse, millel auto kihutas, oli lubatud tunnikiiruseks vaid 50 km/h. Seal patrullinud liikluspolitsei võttis vastu otsuse autot jälitama hakata. Diplomaatilised töötajad kiirust ei alandanud ning kaotasid õnnetuses elud.

Interfaksi andmeil oli tegemist saatkonna tehniliste töötajatega.

Läti politsei pressiesindaja sõnul oli politseil igal juhul õigus autot peatada, sest see seadis ohtu ka teiste liiklejate elud.

Läti välisministeeriumi pressisekretär Atis Lots ütles Telegrafile, et välisministeerium avaldab juhtunu pärast kaastunnet, kuid diplomaadid peavad järgima selle riigi seadusi, milles nad viibivad. Tema sõnul ei oleks autos sõitnud inimesi peatamise korral mingid sanktsioonid ähvardanud.

Kas õnnetuse põhjustas juhi eksimus või tehniline rike, pole teada.