Lätis kinnitati veel kolme inimese koroonaviirusesse nakatumine, kokku on neid kuus

 (37)
Lätis kinnitati veel kolme inimese koroonaviirusesse nakatumine, kokku on neid kuus
Foto: Omar Marques, ZUMAPRESS.com

Lätis leidsid kinnitust kolm uut koroonaviirusesse nakatumise juhtumit, teatas sealne Haiguste Ennetamise ja Kontrolli Keskus (SPKC). Kokku on Lätis laboris kinnitatud kuus koroonaviiruse juhtumit.

Viimase ööpäeva jooksul on Lätis proov võetud 22 inimeselt ja alates 29. jaanuarist 244-lt. Kuuel juhul on kinnitust leidnud koroonaviirus COVID-19. On alustatud epidemioloogilist juurdlust ja tehakse kindlaks haigestunute kontaktide ringi, vahendab Läti Delfi.

SPKC teatel on kõik kolm uut nakatunut Milano-Riia lennuki reisijad, kes saabusid Riiga 7. märtsil AirBalticu lennuga BT-630.

SPKC nakkushaiguste riskianalüüsi ja ennetamise osakonna juhataja Jurijs Perevoščikovs ütles intervjuus Läti Televisioonile, et viis nakatunut kuulusid ühte turismigruppi ja käisid Cervinia suusakuurordis, mis asub Põhja-Itaalias Šveitsi piiri lähedal.

Kõnealusel lennul oli 39 inimest, kellest 24 olid pärit Lätist. SPKC tegi kindlaks kõigi reisijate ja meeskonnaliikmete isikud. Neile on antud korraldus kaks nädalat kodus püsida.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!