Läti valitsus: kui koroonaviirusesse haigestumine Eestis suureneb, ei pea Valga ja Valka elanikud karantiini jääma

 (26)
Valka
Läti piir Valkas.Foto: Siim Lõvi

Kui Covid-19-sse haigestumine Eestis suureneb, ei pea Valka ja Valga omavalitsuste elanikud 14-päevasest karantiinist kinni pidama, otsustas Läti valitsus täna.

Otsus tehti selleks, et nende linnade elanikud võiksid igapäevaselt vabalt piiri ületada ning et see ei mõjutaks nende ligipääsu teenustele ning perekondlikku läbikäimist ja tööl käimist, teatas Läti tervishoiuministeerium Läti ringhäälingu uudisteportaali LSM vahendusel.

Läti tervishoiuministeerium selgitas, et piirilinnad Valga ja Valka on erinevalt ülejäänud Lätist funktsionaalne territoorium, mida ei saa täielikult poolitada, sest mõned teenused ja osa infrastruktuurist asub vaid ühel pool piiri.

Et mitte häirida märkimisväärselt Valka ja Valga elanike igapäevaelu ja ettevõtlust nendes linnades, otsustas Läti valitsus, et Valga ja Valka omavalitsuste elanikud võivad 14-päevase eneseisolatsiooni nõuet ignoreerida, kui nad Läti-Eesti piiri ületavad. Need inimesed peavad olema sellesse piirkonda sisse kirjutatud.

Kui aga inimene saabub Valkasse mujalt Eestist, näiteks Tallinnast, tuleb 14-päevasesse eneseisolatsiooni jääda.

Ülejäänud piirala kohta otsustas Läti valitsus juba eelmisel nädalal, et igapäevaselt Leedus või Eestis tööl või koolis käijad võivad seda edaspidigi teha. Lätis viibides peavad need isikud aga eneseisolatsioonis olema.

Eneseisolatsiooni ei pea Lätis jääma ka läbisõidu korral. See tähendab, et Läti territoorium tuleb läbida maksimaalselt 12 tunniga ilma Lätis ööbimata.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!