Läti seim kinnitas ametisse Dombrovskise teise valitsuse

 (2)
Läti seim kinnitas ametisse Dombrovskise teise valitsuse
Reuters/Scanpix

Läti 10. seim kinnitas kolmapäeval häälteenamusega ametisse peaminister Valdis Dombrovskise teise koalitsioonivalitsuse, mille moodustasid valimisliit Ühtsus ning roheliste ja talupidajate liit. Valitsust toetas 63 ja vastu oli 35 parlamendiliiget.

Läti Delfi andmetel ei hääletanud valitsuse ametisse kinnitamise poolt mitte ainult koalitsioonierakonnad, vaid ka rahvuslased fraktsioonist VL-TB/LNNK. Vastu olid Üksmeele Keskus ja Parema Läti Eest. Hääletamisest ei võtnud osa Üksmeele Keskuse esindaja Aleksei Burunov, teatab Läti Delfi.

Ühtsusel on valitsuses kaheksa ministrikohta. Rahandusministriks tõuseb endine SEB ökonomist Andris Vilks, majandusministri koha säilitab Artis Kampars (partei Uus Aeg) ja välisministriks saab Kodanike Liidu juht Ģirts Valdis Kristovskis. Endine välisminister Artis Pabriks (partei Ühiskond Teise Poliitika Eest) saab kaitseministri portfelli. Viimase parteikaaslane Aigars Štokenbergs hakkab täitma justiitsministri ülesandeid.

Siseministriks jääb partei Uus Aeg esindaja Linda Mūrniece ning kultuuriminister on Sarmīte Ēlerte.

Roheliste ja talupidajate liidu poolt nimetati keskkonna ja regionaalarengu ministriks Raimonds Vējonis, põllumajandusministriks Jānis Dūklavs, kommunikatsiooniministriks Uldis Augulis, haridusministriks Rolands Broks, sotsiaalministriks Ilona Jurševska ja tervishoiuministriks Juris Bārdziņš.

Uue valitsuse liikmete poole pöördudes avaldas peaminister Dombrovskis lootust, et jätkatakse edukalt Läti majanduse stabiliseerimise kursil. Dombrovskise sõnul on koalitsioonikaaslased juba poolteist aastat edukalt koostööd teinud. Nüüd võidakse jätkata alustatud tööd kriisist ülesaamiseks.