Läti rahvuslased vene parteile: tunnustage okupatsiooni!

 (24)
Läti rahvuslased vene parteile: tunnustage okupatsiooni!
Reuters/Scanpix

Läti rahvameelse erakonna Visu Latvijai! esimehe sõnul on vene partei Üksmeele Keskusega koostöö võimalik vaid juhul kui selle poliitikud tunnustavad Läti okupeerimist, lõpetavad vene keelele riigikeele staatuse nõudmist ja katkestavad suhted Kremliga.

Sellised kõlakad avaldused tegi koos Tevzemei un Brīvibai/LNNK ühises valimisliidus kaheksa seimikohta saanud Visu Latvijai! esimees Raivis Dzintars telekanalile LNT antud usutluses.   

Dzintarsi sõnul ei näe tema erakond veel võimalust töötamaks koos ühes koalitsioonis Riia linnapea Nils Ušakovsi juhitud Üksmeele Keskusega. Vastates küsimusele millised portfellid VLi uues valitsuskabinetis huvitavad, vastas erakonna esimees, et ei aja midagi taga.

Samas arvab Dzintars, et Kaspars Gerhardsist (Tevzemei un Brīvibai/LNNK) peab saama kommunikatsiooniminister, kuna seda ametkonda peab juhtima selles vallas suurte kogemustega inimene.    

Visu Latvijai! juht tänas intervjuus oma valijaid, tunnistades, et said märksa enam „plusse" kui Tevzemei un Brīvibai/LNNK kandidaadid.

2. oktoobri seimivalimistel sai Ühtsus 33, Üksmeele Keskus 29 mandaati, Roheliste ja Talupidajate Liit 22 kohta ning ühendus Parema Läti Eest ja Tevzemei un Brīvibai/LNNK/Visu Latvijai mõlemad kaheksa kohta.