Läti müüb oksjonil terve kummituslinna

 (16)
Skrunda
AFP/Scanpix

Läti riiklik erastamisagentuur paneb reedel oksjonile terve Skrunda linna. Tegemist on endise Nõukogude sõjaväelinnaga, kus asus ballistiliste rakkettide avastamiseks mõeldud radarijaam. Linn on pärast Vene armee lahkumist tühjana seisnud.

Skrunda-1 alghinnaks on 150 000 latti (3,3 miljonit krooni). Müügiobjekt sisaldab 45 hektarit maad, 10 kortermaja, kaht ööklubi, kaubanduskeskust, lasteaeda, barakke ja saunakompleksi, vahendab AFP.

Tühjad hooned on olnud aastaid hooldamata, kuid hoolimata sellest on mõned ostuhuvilised kohapeal kaupa üle vaatamas käinud. Skrunda asub Riiast 150 kilomeetri kaugusel.

„Meil on juba mitmeid ettevõtteid, kes on kinnisvara vastu huvi tundnud,” ütles erastamisagentuuri esindaja Anete Frīdenšteina-Brīdiņa ja avaldas lootust, et müük õnnestub.

Nõukogude ajal oli Skrunda-1 kinnine linn, kus asusid sõjaväeobjektid ning elasid vaid neid teenindavad sõjaväelased koos perekondadega.

Tegemist oli ballistiliste rakettide vastase radaribaasiga, mis ehitati 1970. aastatel. Läti ja Venemaa vahelise lepinguga demonteeris Venemaa seal paikenenud mõlemad radarid. Viimane Vene sõdur lahkus Skrundast 1999. aastal.