Läti ministrid ei näe Usbekistani võõrtööliste koroonaviirusega nakatumisest hoolimata põhjust uuteks piiranguteks

 (28)
Läti ministrid ei näe Usbekistani võõrtööliste koroonaviirusega nakatumisest hoolimata põhjust uuteks piiranguteks
Jānis BordānsFoto: VALDA KALNINA, EPA

Ühest juhtumist viie haigestunud võõrtöölisega Usbekistanist ei maksa teha järeldusi tendentsi kohta, teatas Läti tervishoiuminister Ilze Viņķele. Peaministri kohuseid täitev justiitsminister Jānis Bordāns ei näe samuti alust mingiteks uuteks otsusteks, sest vastutavad asutused kontrollivad olukorda.

Küsimusele, kas ei tuleks pärast viie nakatumise ilmsiks tulekut keelata kolmandatest riikidest võõrtööliste sisenemist Lätti, vastas Bordāns, et haiguspuhang ei ole nii oluline, vahendab Läti Delfi.

Peaministri kohusetäitja juhtis tähelepanu sellele, et haigestunud on väljaselgitatud ja miski ei viita sellele, et olukorra üle on kontroll kaotatud. Kui vastutavad teenistused teatavad järskudest muudatustest, langetab valitsus vastavad otsused, teatas Bordāns.

Ka tervishoiuminister Viņķele ütles, et ühest juhtumist viie haigestunud võõrtöölisega Usbekistanist ei maksa teha järeldusi tendentsi kohta, ning suurem osa nakatumisjuhtumitest on jälitatavad.

Eile teatati Lätis 13 uuest nakatumisjuhtumist. Viis haigestunut tulid Usbekistanist, seitse on kontaktsed isikud ja ühe haigestunu andmeid täpsustatakse.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!