Läti “meteoriit” osutus kavalaks turundustrikiks

 (92)
Läti meteoriit
DELFI.lv

Tänane Läti “meteoriit”, mis maailmas palju kõneainet põhjustas, osutus tõepoolest turundustrikiks. Tele2 Läti esinduse turundus- ja müügidirektor Jānis Spoģis teatas, et ettevõte omab Mazsalaca “meteoriidikraatriga” otsest seost.

“Me tahtsime lihtsalt rahvast innustada,” rääkis Spoģis Läti Delfile ja tunnistas, et juhtunu näol oli tegu lavastusega.

Samuti väitis Spoģis, et meediatrikiga soovis ettevõte tõmmata maailma tähelepanu Lätile uudisega, mis ei oleks seotud halva majandusliku olukorraga. Spoģis kinnitas ka, et Tele2 maksab kinni kõik kulud, mis riigiametitel seoses juhtunuga tekkisid.

Läti siseminister Linda Mūrniece lubas täna, et juhul kui meteoriidi kukkumise lugu osutub tõesti lavastuseks, siis selle korraldajad saavad karmi karistuse. Mūrniece sõnul algatatakse nende inimeste suhtes kriminaalasi ning neilt nõutakse kõigi sündmuskohal töötanud ametkondade töökulude hüvitamist.

Mazsalaca lähedale öösel tekkinud kraatri puhul levis algselt versioon, et tegu on meteoriidi või mõne kosmoseaparaadi tükiga. Mida aeg edasi, seda skeptilisemaks asjatundjad aga salapärase augu päritolu suhtes muutusid.