Läti kaitseministeerium täheldab juba mitmeid päevi Venemaa kasvanud sõjalist aktiivsust

 (185)
Läti kaitseministeerium täheldab juba mitmeid päevi Venemaa kasvanud sõjalist aktiivsust
Foto: Pavel Lissitsõn, RIA Novosti

Juba mitmeid päevi on Balti riikide piiride vahetuse läheduses täheldatud Vene suurenenud sõjalist aktiivsust, teatas Läti Delfile Läti kaitseministeeriumi sõjaliste avalikkussuhete osakonna direktor Kaspars Galkins.

Reedel algasid Valgevenes Brestis Valgevene erivägede ja Vene õhudessantvägede õppused, millest võtab osa üle tuhande sõduri ja tehnika.

Lisaks sellele peavad õppusi Pihkva oblastis baseeruv Venemaa 76. dessantdiviis ja 98. õhudessantdiviis koos kõigi lahinguelementidega. 76. dessantdiviisi ülem, kindralmajor Aleksei Naumets on teatanud, et diviis on saanud kümme tanki ning esimest korda on diviisi koosseisus formeeritud tankirood.

Kurskist on Kaliningradi üle viidud mitmed hävitajad MiG-29, et viia läbi õppeaasta lõpueksamid.

Seotud lood:

Venemaa Lääne sõjaväeringkonnas toimuvad raketi- ja suurtükivägede 26. (Luuga) ja 112. (Ivanovo) taktikalise raketibrigaadi õppused, millest võtavad osa operatiiv-taktikalised raketikompleksid Iskander M/K, mille tegevusulatus on 500 kilomeetrit.

Läti piiride lähistel on tuvastatud mitmeid Vene sõjalennukeid. Kahe päeva jooksul on tuvastatud kolm Vene lennukit: hävitaja Su-27, taktikaline pommitaja Su-24 ja transpordilennuk An-26.

Sellest tegevusest on Läti relvajõudude personali teavitatud ning riigi maismaa-, mere- ja õhupiiride jälgimist tugevdatud.

Küsitlus #118543